Kongres OCDS Tarnów 2015

Przewodniczący i delegaci wspólnot spotkali się na VIII Kongresie OCDS w dniach od 9 do 12 lipca . Tematem Kongresu było :  „Ze św. Teresą wracamy do źródeł”. Mszę św. sprawował ks. bp Stanisław Salaterski wraz z naszym Ojcem Prowincjałem Tadeuszem Florkiem, ojcami delegatami ds OCDS oraz pozostałymi ojcami obecnymi na Kongresie. Na Kongresie wybrano nową Radę Prowincjalną. Nową przewodniczącą została Brygida z naszej Wspólnoty OCDS.
Radnymi prowincjalnymi wybrane zostały:  
I Radna – Iwona  z Lublina,
II Radna – Iwona  z Rzeszowa,
III Radna – Magdalena  z Krakowa,
IV Radna – Józefa  z Krakowa.                                                                                                      Na zakończenie Kongresu członkowie OCDS naszej prowincji wystawili spektakl teatralny „Święta Teresa od Jezusa” napisany i wyreżyserowany przez Halinę ze wspólnoty w Pszczynie.  Główną rolę św. Teresy zagrała Grażyna z naszej wspólnoty.