01.10.2018r MSZA ŚWIĘTA

Być Miłością, być małym… Św. Teresa pisze: „Mam tylko jeden sposób, by okazać Ci moją miłość: rzucanie kwiatów, to znaczy, że nie opuszczę żadnej okazji do ofiary, choćby najmniejszej, żadnego spojrzenia, żadnego słowa, wykorzystam najdrobniejsze nawet czyny, by je pełnić z miłości”… „O, gdyby wszystkie dusze słabe i niedoskonałe czuły to, co czuje najmniejsza z nich wszystkich, dusza twej małej Teresy, ani jedna nie straciłaby nadziei, że zdobędzie szczyt góry miłości, ponieważ Jezus nie żąda wielkich czynów, ale jedynie zdania się na Niego i wdzięczności.” Jak małe dziecko w ramionach matki, w radości i w trwodze…

Modlitwa Świeckiego Karmelu

” Chrystus wewnętrzny Nauczyciel … „

W dniach od 14.09 do 16.09 b.r uczestniczyliśmy w rekolekcjach wspólnotowych w Domu Rekolekcyjnym Brata Ave Maria w Ślemieniu. Był to dla nas czas milczenia, czas adoracji, czas spotkania Jezusa w Eucharystii oraz czas poznania głębiej czym jest Rachunek sumienia, a także czas wspólnego śpiewu.

Nad ogrodem naszych dusz czuwał o.Zenon od św.Teresy i Dzieciątka Jezus, który od maja 2018 r jest naszym opiekunem. Jak wspominał rekolekcjonista – ” Stajemy wobec tajemnicy sumienia, a ono zawiera pytanie o prawdę. Czym jest prawda ?. Prawdą są przykazania, prawdą jest miłość Boga do człowieka. Rachunek sumienia to droga przemiany i właściwy klimat wewnętrznego wzrostu, ponieważ jest to klimat miłości i przebaczenia. ” 

Więcej na ten temat znajdziesz w książce o.Zenona ” W głębi serca rozstrzyga się wszystko

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku

21 kwietnia 2018r wraz z naszym opiekunem o.Pawłem wybraliśmy się w ramach naszego spotkania do Sanktuarium Matki Bożej. W pobliżu Sanktuarium znajduje się Grota Matki Bożej oraz cudowne źródełko. Tutaj w tym miejscu polecaliśmy Maryi wszystkie nasze intencje oraz dzieci za które modli się nasza wspólnota. Z radością przeżyliśmy ten dzień wsłuchując się w słowo Boże «Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym».

Mamy nowego asystenta

Od września 2017 asystentem naszej bielskiej wspólnoty jest o.Paweł OCD, który przez wiele lat pracował na misjach w Ruandzie i Burundi. Dziękujemy Panu Bogu za dotychczasową pomoc i wielkie zaangażowanie naszego dotychczasowego asystenta o. Łukasza OCD, a ojcu Pawłowi życzymy, by czuł się z nami dobrze i prowadził nas skutecznie drogami karmelitańskiej duchowości.  

Niedziela Karmelitańska ze świętą Teresą od Jezusa

14 października 2017 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w drodze do Boga wraz ze świętą Teresą od Jezusa. 

Podczas Mszy świętych w kościele pw. NSPJ w Bielsku-Białej kazania głosił ojciec Krzysztof karmelita – ” Jezus przechodząc spojrzał na Mateusza ”  – bardzo ważne słowo spojrzał tzn. adorował. Uwierz w to spojrzenie Jezusa … ” 

Teresa de Cepeda y Ahumada, reformatorka Zakonu Karmelitańskiego, urodziła się 28 marca 1515 roku w Awili w Hiszpanii. W wieku 20 lat wstąpiła do klasztoru Wcielenia w Awili i przyjęła w nim imię Teresy od Jezusa. Pozostawiła po sobie pisma, w których ukazała drogę do zjednoczenia z Bogiem i dała świadectwo głębokich przeżyć mistycznych. Zmarła w Alba de Tormes 4 października 1582 roku. Kanonizował ją papież Grzegorz XV w 1622 roku, zaś Paweł VI dnia 27 września 1970 roku ogłosił ją Doktorem Kościoła Powszechnego.
Zdjęcia z uroczystości

Czytaj dalej

Msza święta w intencji chorych dzieci i ich rodziców.

Jak co roku, wkrótce odbędzie się Msza św.w intencji chorych dzieci, za które przez cały rok nasza Wspólnota Świeckiego Karmelu się modli. Zapraszamy na tę Mszę wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę za chore dzieci, zwłaszcza ich krewnych, a w miarę możliwości również chore dzieci. Msza odbędzie się w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę  o godz. 18.30 dnia 30 września 2017r, czyli w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Świętego Oblicza. Właśnie ją od lat prosimy o wsparcie w naszej modlitwie.